O NÁS

Jsme součástí těchto turistických organizací:

Jsme a snad ještě budeme ...

Na základě registrace jsme samostatný spolek s názvem:

Klub českých turistů Baník Ostrava, z. s.

IČO:                      7088 6695

číslo účtu:          1644 349 309/0800

registrace KČT: 113 605

Činnost

Odbor pracuje podle plánu činnosti, který je pravidelně vydáván koncem roku a v podobě brožury předán členské základně. Aktuální činnost je uvedena na těchto webových stránkách.

Náš program nemá jednoznačné zaměření, snažíme se o všestrannou činnost ve většině přesunů, které turisté mohou provozovat:

Pěší turistika - je hlavní náplní našeho odboru. Máme několik tradičních akcí, které pořádáme již několik let a jsou určeny jak pro naše členy, tak pro turistickou veřejnost.

Mezi ně patří akce pro veřejnost:

• Novoroční výstup na Landek
  • Podvečerní vycházky Ostravskými obvody

Vysokohorská turistika - patří mezi oblíbené činnosti našich členů, ale s přibývajícími roky pomalu omezujeme jejich hustotu.

Mezi oblíbené patří:

• Podzimní putování VHT Vysokými Tatrami a dalšími pohořími České republiky (Jizerské hory, Šumava, Krkonoše, Krušné hory apod.)

Cykloturistika - jednodenní vycházky na kole zajišťuje Jana Hrnčárková, někdy podle pracovního nasazení Luboš Bednařík.

Lyžařská turistika - v minulosti byla v odboru velmi rozšířena, naši členové se zúčastňovali tradičních Zimních přejezdů Beskyd, Zimních mezinárodních turistických srazů a podobných akcí v regionu

Mototuristika - je mezi našimi členy oblíbena a pravidelně pořádáme oblíbené akce:

• Pánské jízdy na Slovensko a do okolních států (Polsko, Maďarsko)
  • Velikonoce v Sulovských skalách a na jihu Moravy
  • Jarní prázdniny na Táborsku
  • Autobusové zájezdy na Slovensko i na česká pohoří

Rodinná turistika - v současnosti nám naše děti odrostly, takže očekáváme vnoučata a další dorost se svými rodiči. V minulosti byly pořádány akce jak jednodenní, tak i vícedenní:

• Zimní a jarní prázdniny na základně na Ostravici
  • Pohádkový les ke Dni dětí
  • Týdenní přechody Slovenských pohoří

Turistika mládeže - je zajištěna našimi TOMy. Sirius a Pavouci provozují celoroční činnost, Cvrčci a Ondřejnica se zaměřují na letní tábory na naší základně, Ondřejnica celoročně na lidové tance.

Společenská aktivita - Pravidelné pořádáme středeční schůzky v Čapkově sokolovně, dále každoročně dvě besedy s promítáním z našich turistických cest po ČR i zahraničí, dále pak Plackové hody na Ostravici, vánoční posezení na Horách a spoustu dalších akcí.

Poslední dobou nad rámec naší činnosti jsou pravidelné brigády na naší základně, kdy opakovaně  uklízíme po různých kalamitách (větrné smrště a kůrovec), případně kosení louky na základně.

Ale bohužel jsou i tací, kteří naší aktivity využívají a bez ostychu uklízí po nás - t.j. kradou ...