Dr. Ing. V. PAPOUŠEK  1930 - 1931

Dne 3. 8. 1876 se narodil v Benešově u Prahy RTDr. Ing. Václav Papoušek, pedagog a osvětový pracovník, jehož profesní život byl úzce spjat s Ostravou. Po studiích na pražské technice a absolvování praxe v různých továrnách vykonal několik studijních cest (zejména po Německu) a nastoupil učitelskou dráhu na Veřejné obchodní škole ve Vyškově (r. 1904) a o rok později v Třebíči. Od r. 1923 působil jako ředitel Obchodní akademie v Moravské Ostravě, kde setrval až do odchodu na zasloužený odpočinek v roce 1937. Pod jeho vedením dosáhla škola nebývalého rozkvětu. Svou energii nevěnoval V. Papoušek pouze školství, angažoval se také ve veřejném životě, zejména v oblasti lidové osvěty a v Sokole. Předsedal spolkům Jugoslávská liga, Česko-rumunská společnost a Sdružení starších členů Sokola Moravská Ostrava, kde byl také členem cvičitelského sboru. Zemřel v Praze dne 3. 4. 1939.