Ubytování ve srubu

Jedenácti lůžkové podkroví a osmilůžková palanda

Základna odboru se nachází v Ostravici na svahu Ostré v nadmořské výšce 600 m. v blízkosti horských hotelů Sepetná a Ondráš. Má své webové stránky:

Jeho začátky známe jen z kusých zpráv od místních obyvatel a náhodných turistů. Byl postaven v roce 1935 Sokoly z Moravské Ostravy na pronajatém pozemku rodiny Kašpárkových z obce Ostravice. Roku 1948 byl převeden do správy jednotné tělovýchovy - TJ Baník Ostrava OKD.

Podkroví
Společenská místnost s palandou
Nový srub

V letech 1961 - 1989 se o srub staral horolezecký oddíl TJ Baníku Ostrava, v následujících letech byl předán do správy odboru turistiky a následně Klubu českých turistů Baník Ostrava. V roce 1995 byla započata oprava střechy na srubu na Ostravici, s dokončením krytiny jsme pokračovali v následujícím roce. Koupení pozemku od pana Kašpárka bylo první fází řešení majetkových vztahů na srubu.

V roce 1999 proběhly oslavy 100 let odboru KČT Moravská Ostrava v rámci Posledního puchýře na Ostravici. Další oslavy proběhly v roce 2007 - oslavy a setkání členů odboru turistiky TJ Baníku Ostrava u příležitosti 50. výročí založení odboru. Tato akce proběhla ve dvou etapách, 15. září v kulturní místnosti ČD Ostrava a koncem září na srubu v rámci Plackových hodů.

V roce 2010 jsme byli donuceni provést opravu střechy nového srubu na Ostravici. Na tu jsme si už sami netroufli a tak proběhla ve dvou etapách na základě získání dotací na údržbu od ústředí KČT.

V roce 2012 je dořešen majetek odboru - srub na Ostravici je po několika pokusech zapsán v katastru nemovitostí. Začíná období letního využití naší základny, na tábory k nám jezdí pravidelně taneční soubor Ondřejnica (v roce 2018 vstupuje do našeho odboru), následuje oddíl Cvrčků, našimi členy od roku 2015. V tomto roce jsme neuváženě zapůjčili dalšímu TOMu Svišti, ale ti měli problém sami se sebou a hlavně s hygienou.

Na základě zápisu hygieny jsme urychleně dokončili v roce 2016 rekonstrukci společenské místnosti a začali řešit další problém - Těžbu dřeva napadeného kůrovcem a do toho ještě větrné vichřice.

Táborové chatky

Více prostoru pro vaše pohodlí