Ing. Mirko KONEČNÝ 1966 - 1978

Narodil se 3. října 1917 jako syn příslušníka VB a měl 3 sourozence. Otec zemřel v roce 1961. Po absolvování základní školy vystudoval obchodní akademii (dnes Střední ekonomická škola) v Ostravě.

Poté nastoupil do VŽSKG ve Vítkovicích, kde pracoval jako účetní až do roku 1951. Po vzniku NHKG byl delimitován do tohoto podniku, kde zastával funkce vedoucího početnictví, dále pak vedoucího všeobecné účtárny, vedoucího souhrného plánu a dále zástupce ekonomického vedoucího závodu 3 - ústřední údržby, posléze ekonom údržbářských provozů. Externě vystudoval při zaměstnání Vysokou školu ekonomickou, fakultu výrobně - ekonomickou, v roce 1961 promoval na Karlově univerzitě.

Politicky byl organizován nejprve v soc. dem. straně a po sloučení od r. 1948 v KSČ. Zastával funkce člena výboru ZO, revizora atd., v roce 1970 bylo jeho členství ukončeno pro pasivitu. V ROH byl od roku 1934, zastával funkce důvěrníka, předsedy dílenského výboru, člena závodního výboru, předsedu revizní komise podnikového výboru ROH.

V TJ Baník Ostrava byl dlouholetým předsedou odboru turistiky, předsedou městského výboru turistiky, členem ústředního výboru Svazu turistiky v Praze.

Mirko Konečný zemřel 22. srpna 1996

Ocenění:

1968

• Veřejné uznání III. st. Za zásluhy o rozvoj Čs. tělovýchovy - ÚV ČSTV Praha
  • Čestné uznání za obětavou práci v turistice - MěV ČSTV Ostrava
  • Uznání a poděkování za dlouholetou práci s mládeží - KNV severomoravského kraje

1970

• Čestný diplom za organ. tělových. slavností u příležitosti 25. Výročí osvobození ČSSR - MěV ČSTV Ostrava
  • Pamětní diplom ke stejné příležitosti - ÚV a MěV ČSTV Ostrava

1971 - Čestné uznání za zásluhy o rozvoj čs. tělovýchovy a sportu - TJ Baník OKD

1972 - Česné uznání za dlouholetou činnost s mládeží - NV města Ostravy

1976 - Čestný odznak ČSTV