Jiří GOJ (Gaučo)             1960 - 1962

* 9. 2. 1942 - 6. 3. 1979 Jiří Goj - Gaučo, člen redakční rady Trampa (září 1966 - prosinec 1967) zástupce šéfredaktora Trampa (březen 1968 - prosinec 1968), šéfredaktor Trampa (leden 1969 - duben 1970), publicista Tramp (1965 - 1971)

Už v roce 1967 založil Jiří Goj v Ostravě časopis Tramp, který se posléze stal celostátní trampskou tribunou. Vycházel do začátku roku 1971, aby vzal za své v době počínající "normalizace" jako ostatně mnoho jiných nadějných a úspěšných projektů, které přineslo společenské uvolnění v závěru šedesátých let. Jedno je jisté, Jiří Goj - Gaučo, původně tajný skaut ostravského Líbova oddílu, později vedoucí oddílu vlastního, který se velmi zasloužil o rozvoj trampingu na Ostravsku, velký popularizátor skautské mohyly na Ivačeně, poznával první trampské noty ve společnosti Jiřího Kafky - Kazatele - brdského psance.

O Vánocích 1961 se Gaučovi dostalo dárku, po němž velice toužil od první chvíle, co jej spatřil v Praze na zádech mnohých mladých mužů vyrážejících v sobotu z města za dobrodružstvím. Do Ostravy mu z Prahy přišel balíček. Byla v něm originální americká torna s výraznými iniciálami U.S., které v té době na mnohého příslušníka komunistické policie a na nejednoho svazáckého šíbra působila jako vějíř červené látky na býka.

V létě 1961 se na Ostravici pořádá tábor svého oddílu odchovanec Karla Líby, Jiří Goj - Gaučo. V budoucnosti sehraje tento muž významnou roli jak v ostravském, tak přesahem své působnosti i v československém trampingu. Není bez zajímavosti, že své trampské noty se začal Gaučo učit u Petra Vlka. Zatím však je léto 1961 a Jiří Goj - Gaučo, mladý vedoucí turistického oddílu mládeže T. J. Baník Ostrava, a jeho členové musí každou noc odrážet drzé a odvážné vpády neznámých vetřelců do svého tábora. Dopisy s ohořelými okraji, výhružného i romantického obsahu, zanechávají přibodnuté rezatými noži k podsadám stanů, kůlům kuchyně či k vlajkovému stožáru. Podepisují je jménem Jatagan. Čtrnáct nocí přepadal tajemný Jatagan Gaučův tábor. Brnkal tím sice na nervy vedení tábora, avšak rozhodně navyšoval hodnotu jeho akcií neplánovanou a pozoruhodnou dobrodružností. Jataganem byl Jiří, jehož znal Gaučo pod přezdívkou Petr Vlk, s několika svými chlapci.

V roce 1975 spolupracuje s turistickým oddílem mládeže Sirius, kde pomáhá s programem na táborech a v roce 1976 domlouvá přestup oddílu do odboru turistiky TJ Baník Ostrava. Spolupracuje s oddílem až do léta 1978, kdy z oddílu odchází.